„I nie powstał już w Izraelu taki prorok jak Mojżesz (…)”

„Mój” tydzień Cichego Czasu obejmował dość spory zakres 5 Księgi Mojżeszowej a mianowicie 2-gą połowę tej ksiegi, ale nie przerabialiśmy wspólnie wszystkich rozdziałów ale tylko wybrane,  i na ich podstawie chciałbym podzielić się moimi najważniejszymi przemyśleniami:

-5 Mojzeszowa 18-jako wierzący powinniśmy wspierać ludzi slużących Bogu, misjonarzy, pastorów, itp. tak jak Izraelici mieli odpowiedzialność utrzymywania Lewitów. Rownież w tym rozdziale czytamy o zakazie praktyk związanych z wywoływaniem duchów, magią, itp. i jest to duży problem również dzisiaj. Powinniśmy od tych rzeczy trzymać się z daleka ponieważ udział w takich praktykach opiera się na kontaktowaniu z szatanem. Tutaj też mamy obietnice posłania Jezusa Chrystusa na świat jak Zbawiciela.

-5 Mojżeszowa 29-nasze życie składa się z etapów i tak jak w życiu Izraela były pewne etapy kiedy coś się skończyło a coś nowego zaczęło tak samo w naszym życiu są momenty kiedy trzeba coś zostawić ponieważ Bóg  kończy dany etap naszego życia i chce zacząć coś nowego, ten koniec etapu to może być np.zakończenie wspołpracy z jakąś organizacją chrześcijańską, zakończenie jakiejś relacji, itd. To może być bolesne ale Bog chce abyśmy właśnie to coś zostawili za sobą i dalej szli do przodu. Również tutaj widzimy to jak ktoś może mieć wpyw na innych, często jest to zły wpływ powodujący zniechęcenie,narzekanie innych dlatego ważne jest aby z problemem rozprawiać się już w jego zarodku zanim rozwinie się dalej.

-5 Mojżeszowa 30-Słowo Boże nie w naszym sercu nie bedzie miało wpywu na nas dlatego tak ważne jest aby Boże Słowo było wyryte na naszych sercach a nie było tylko w naszej głowie.

-5 Mojżeszowa 31-lider Boży ma być mocny i odważny, ma calkowicie polegać na Bogu który też bedzie wyposażał nas odpowiednio do służby którą nam powierzy, Bóg jeśli powłuje nas do służby to również nas wyposaży do niej.

-5 Mojżeszowa 32-34 –tutaj mamy końcówkę życia Mojżesza który w końcu mógł po 120 latach życia opuścic ten świat aby byc juz z Bogiem z którym za życia rozmawiał twarzą w twarz. Możemy popatrzeć do tyłu na całe życie Mojżesza i zobaczyć wspaniałym narzedziem w rekach Boga był on.

Nie było już potem nigdy w Izraelu proroka tak wielkiego jak Mojżesz, zarówno dlatego, że Jahwe patrzył na niego twarzą w twarz, jak i dlatego, że Bóg dokonał przez niego wielu znaków i cudów, posyłając go do ziemi egipskiej, aby pokonał faraona, wszystkich jego poddanych i cały jego kraj. Jego też obdarzył potężną prawicą i sprawił, że dokonał Mojżesz tylu rzeczy, tak ogromnych i strasznych, na oczach całego Izraela.”                    5 Mojżeszowa 34:10-12

You may also like...